“Καθάρισαν” στο τρίτο δεκάλεπτο τον Εύνικο οι έφηβοι της ΦΕΑ

19

Ένα δεκάλεπτο ήταν αρκετό για τη ΦΕΑ να κάμψει την αντίσταση του Εύνικου, αφού με ένα ξέσπασμα στην τρίτη περίοδο πήρε διαφορά και έφτασε στη νίκη με σκορ 51-46 στο για την 6η αγωνιστική του 8ου ομίλου της Γ’ κατηγορίας του εφηβικού πρωταθλήματος της ΕΣΚΑ.

Στην αναμέτρηση που διεξήχθη το απόγευμα του Σαββάτου 30 Οκτωβρίου στο κλειστό γυμναστήριο “Απόστολος Κόντος”, οι δύο ομάδες συμβάδιζαν στο σκορ μέχρι το ημίχρονο, ωστόσο η επιμονή των νεαρών αθλητών του Κυριάκου Κοσμίδη έγειρε την πλάστιγγα υπέρ τους που τους χάρισε την πέμπτη τους νίκη τη φετινή σεζόν.

Ευχάριστη έκπληξη για τη ΦΕΑ η παρουσία του Άγγελου Παχή στην 12άδα για ακόμη ένα ματς. Ο νεαρός αθλητής που πέρασε στο Πανεπιστήμιο του Αγρινίου, άφησε την πόλη του νομού Αιτωλοακαρνανίας για λίγο ώστε να έρθει στη Νέα Φιλαδέλφεια και βοηθήσει την ομάδα του σε αυτή την αναμέτρηση.

Οι αγωνιστικές υποχρεώσεις για τους “κυανέρυθρους” συνεχίζονται το επόμενο Σάββατο 6 Νοεμβρίου στις 7:00 μ.μ. με αντίπαλο την ΛΦΜ Αχαρνής εκτός έδρας, για την 7η αγωνιστική του πρωταθλήματος.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 14-14, 25-28 (ημίχρονο), 42-37, 51-46.

ΦΕΑ ΝΦ/ΝΧ (Κυρ. Κοσμίδης, Παν. Νικολός): Μανωλάκας, Παχής 8 (2), Σπανός, Σκλάβος, Δικαιόπουλος 23 (1), Μπαμπαρούτσης 14 (1), Καλύβας, Παινέσης 3, Αυλωνίτης 3 (1), Λυκουρέσης.